Gezi ve Seyahat Blogu

Bizyineyollarda Seyahat Blogu | Gezmek Çok Güzel

Yüzlerce gezi rotası ve seyahat noktalarından merak ettiğiniz birini seçerek lokasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca gezi bloğu içeriğinde seyahatleriniz öncesinde ve sonrasında hayat kurtaran ipuçlarına değindiğimiz yazılara göz atabilirsiniz.

Maltepe Skate Park
İstanbul'da spor severlerin tercih ettiği en iyi paten ve kaykay parkları. Harika parkur ve pistlere sahip kaykay parkları nerede bulunur? Nasıl gidilir? Özellikle gençelerin ve çocukların sıklıkla gittiği kaykay parkları. ..
Yurtdışı seyahatleriniz esnasında yapmış olduğunuz alışverişlerin belirli bir kısmı vergiden muaftır. Neredeyse bütün ülkelerde geçerli olan "TAX FREE" yani vergi iadesi nasıl hesaplanır ve nasıl iade alınır? Yurtdışı alışverişlerde vergi iadesi hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları cevapladık. Nedir Tax Free? ..
Kelebek Bahçesi
Özellikle her yaştan çocuğa ve çocuk kalmayı başarabilen yetişkinlere hitap eden bir doğal park. İstanbul Anadolu yakası Beykoz'da bulunan Kelebek Çiftliği nerede ve nasıl gidilir? Kelebek Çiftliği içerisinde yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Giriş ücreti ne kadar? Araştırdık ve bu önemli bilgileri sizlerle paylaştık. ..
Suya hayat veren Endülüs Medeniyetinin şaheseri konumundaki El Hamra Sarayı ve Bin Bir Gece masallarına konu olacak hikayesi. El Hamra Sarayının gezilecek bölümleri, mimarisi, yaşanmış hayat hikayeleri, efsaneler ve tarihsel değişimi. Ayrıca El Hamra Sarayına kolayca bilet nasıl alınır? Bilet tüyoları, güncel bilet ücretleri ve ..
Sakura Bahçesi
Yakın tarihimizde, Japonya sevgisini rahmetli Barış Manço'nun aşıladığı bilinir. Ancak sanılanın aksine Japonlar ile olan bağlarımız çok daha eski tarihlere kadar uzanmaktadır. Sevgili Barış Abi ise içimizdeki Japon sevgisini daha da perçinlemiştir. Baharın gelişini müjdeleyen Japon Sakura (Kiraz) Ağaçlarını İstanbul'da 3 farklı botanik bahçesinde görebilirsiniz. ..
Pandemi Sonrası Seyahat
Gündelik yaşantımızın neredeyse her alanında ciddi kısıtlama ve tedbirlerin alındığı Koronavirüs Pandemisinden sonra iş, gezi veya tatil amaçlı yurtiçi yada yurtdışı seyahatler öncesinde uyulması gereken kurallar nelerdir? Neredeyse hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı "Yeni Normal" sürecinde gezi ve seyahat hakkında bilmeniz gerekenler. ..
Günümüzün sıkıcı şehir yaşantısından bunalanlar için bir seyahat tavsiyesi ister miydiniz? Durun durun öyle çok yakın bir yer değil ama aradığınız huzur uzaklarda da değil. Hollanda'nın kuzeyinde bulunan Giethoorn Kasabası (Keçiboynuzu) namı diğer Hobbit Köyü tam size göre. Su kanalları, kendine has geleneksel köy evleri ..
Eski zamanlarda beylerin (dönemin zenginlerinin) ticaret yaptığı Pazar olarak isimlendiren Beypazarı ilçesi Başkent Ankara'nın 100 km Kuzey Batısında tarihi evleriyle ön plana çıkmaktadır. Mağaralara, Safranbolu evlerine benzer tarihi yapılara ve Suluhan Çarşısı ile gelenleri büyüleyen bir ruha sahiptir. Beypazarı'nda yapılacaklar, yenilecek-içilecek şeyler ve gezilecek yerler ..
Türkiye'de kış deyince akla gelen ilk şehirlerden biri olan göller ülkesi Bolu'da dört mevsim tatil yapılabiliyor. Buz tutan Abant Gölünden kar ve kış manzaraları kendimizi sanki fantastik bir filmde gibi hissettirdi. Karla kaplı yolları, 7'den 70'e kızaklarla çılgınca kayan insanlar, kar üzerinde mangal keyfi yapanlar, ..
Nezahat Gökyiğit Botanik Park
İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı özellikle çocukların hoş vakit geçirebileceği bir park olmasının yanısıra yetişkinler için sunulan cafe, piknik kamelyaları ve arboretumlar ile karşılıyor bizleri. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için çok yakın bir konumda, Ümraniye ve Ataşehir sınırında 500 dönüm arazi üzerine kurulu Botanik Bahçe ..