Gezi ve Seyahat Blogu

Bizyineyollarda Seyahat Blogu | Gezmek Çok Güzel

Yüzlerce gezi rotası ve seyahat noktalarından merak ettiğiniz birini seçerek lokasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca gezi bloğu içeriğinde seyahatleriniz öncesinde ve sonrasında hayat kurtaran ipuçlarına değindiğimiz yazılara göz atabilirsiniz.

Sakura Bahçesi
Yakın tarihimizde, Japonya sevgisini rahmetli Barış Manço'nun aşıladığı bilinir. Ancak sanılanın aksine Japonlar ile olan bağlarımız çok daha eski tarihlere kadar uzanmaktadır. Sevgili Barış Abi ise içimizdeki Japon sevgisini daha da perçinlemiştir. Baharın gelişini müjdeleyen Japon Sakura (Kiraz) Ağaçlarını İstanbul'da 3 farklı botanik bahçesinde görebilirsiniz. ..
Pandemi Sonrası Seyahat
Gündelik yaşantımızın neredeyse her alanında ciddi kısıtlama ve tedbirlerin alındığı Koronavirüs Pandemisinden sonra iş, gezi veya tatil amaçlı yurtiçi yada yurtdışı seyahatler öncesinde uyulması gereken kurallar nelerdir? Neredeyse hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı "Yeni Normal" sürecinde gezi ve seyahat hakkında bilmeniz gerekenler. ..
Günümüzün sıkıcı şehir yaşantısından bunalanlar için bir seyahat tavsiyesi ister miydiniz? Durun durun öyle çok yakın bir yer değil ama aradığınız huzur uzaklarda da değil. Hollanda'nın kuzeyinde bulunan Giethoorn Kasabası (Keçiboynuzu) namı diğer Hobbit Köyü tam size göre. Su kanalları, kendine has geleneksel köy evleri ..
Eski zamanlarda beylerin (dönemin zenginlerinin) ticaret yaptığı Pazar olarak isimlendiren Beypazarı ilçesi Başkent Ankara'nın 100 km Kuzey Batısında tarihi evleriyle ön plana çıkmaktadır. Mağaralara, Safranbolu evlerine benzer tarihi yapılara ve Suluhan Çarşısı ile gelenleri büyüleyen bir ruha sahiptir. Beypazarı'nda yapılacaklar, yenilecek-içilecek şeyler ve gezilecek yerler ..
Türkiye'de kış deyince akla gelen ilk şehirlerden biri olan göller ülkesi Bolu'da dört mevsim tatil yapılabiliyor. Buz tutan Abant Gölünden kar ve kış manzaraları kendimizi sanki fantastik bir filmde gibi hissettirdi. Karla kaplı yolları, 7'den 70'e kızaklarla çılgınca kayan insanlar, kar üzerinde mangal keyfi yapanlar, ..
Nezahat Gökyiğit Botanik Park
İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı özellikle çocukların hoş vakit geçirebileceği bir park olmasının yanısıra yetişkinler için sunulan cafe, piknik kamelyaları ve arboretumlar ile karşılıyor bizleri. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için çok yakın bir konumda, Ümraniye ve Ataşehir sınırında 500 dönüm arazi üzerine kurulu Botanik Bahçe ..
Covid-19 tedbirleri nedeniyle, gölleri ve milli parkları ile ünlü şehir Bolu'da bu tesislere giriş yasaklanmıştı. 1 Haziran itibariyle normalleşme çalışmaları kapsamında Yedigöller, Abant ve Gölcük Milli Parklarına girişler sınırlı olarak açıldı. Yeni sistem ile milli parklarda yoğunluk olması halinde Valilik tarafından bir dizi önlem alınacaktır. ..
Amsterdam, dünyanın diğer metropol şehirlerinden farklı bir atmosfere sahiptir. Butik bir şehir aslında. Belki de bizi cezbeden tarafı buydu. Hiç dağı, tepesi bile olmayan Liman şehri Amsterdam'ı geziyoruz. Gençlik, aşk, eğlence ve maceranın hiç eksik olmadığı bir "Amsterdam Gezi Rehberi" hazırladık sizler için. ..
Tarihi Osmanlı Çarşıları
Geçmişten günümüze, Türkiye'nin Tarihi Çarşılarını araştırdık sizler için. Ülkemizin önde gelen tarihi çarşılarının o baharat kokulu dönemeçleri ve altın gibi ışıldayan dükkanlarıyla süslenen bu görkemli mimari şaheserlerin içerisinde gezerken bir zaman yolculuğunda gibi kayboluyor insan tarihte. ..
Köken olarak Latince'den dilimize giren ve "iki nehir arasındaki kasaba" anlamına gelen Ağva'dayız. İstanbul'a çok yakın bir konumda olması sebebiyle genç, yaşlı hemen herkesin tercih ettiği bir kaçış rotasıdır. İstanbul'un yoğun, kalabalık ortamından bunalanların uğrak yeridir Ağva. ..