Gezi ve Seyahat Blogu

Bizyineyollarda Seyahat Blogu | Gezmek Çok Güzel

Yüzlerce gezi rotası ve seyahat noktalarından merak ettiğiniz birini seçerek lokasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca gezi bloğu içeriğinde seyahatleriniz öncesinde ve sonrasında hayat kurtaran ipuçlarına değindiğimiz yazılara göz atabilirsiniz.

Nezahat Gökyiğit Botanik Park
İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı özellikle çocukların hoş vakit geçirebileceği bir park olmasının yanısıra yetişkinler için sunulan cafe, piknik kamelyaları ve arboretumlar ile karşılıyor bizleri. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için çok yakın bir konumda, Ümraniye ve Ataşehir sınırında bulunuyor. Günün stresinden bir an olsun uzaklaşabilmek ..
Covid-19 tedbirleri nedeniyle, gölleri ve milli parkları ile ünlü şehir Bolu'da bu tesislere giriş yasaklanmıştı. 1 Haziran itibariyle normalleşme çalışmaları kapsamında Yedigöller, Abant ve Gölcük Milli Parklarına girişler sınırlı olarak açıldı. Yeni sistem ile milli parklarda yoğunluk olması halinde Valilik tarafından bir dizi önlem alınacaktır. ..
Amsterdam, dünyanın diğer metropol şehirlerinden farklı bir atmosfere sahiptir. Butik bir şehir aslında. Belki de bizi cezbeden tarafı buydu. Hiç dağı, tepesi bile olmayan Liman şehri Amsterdam'ı geziyoruz. Gençlik, aşk, eğlence ve maceranın hiç eksik olmadığı bir "Amsterdam Gezi Rehberi" hazırladık sizler için. ..
Tarihi Osmanlı Çarşıları
Geçmişten günümüze, Türkiye'nin Tarihi Çarşılarını araştırdık sizler için. Ülkemizin önde gelen tarihi çarşılarının o baharat kokulu dönemeçleri ve altın gibi ışıldayan dükkanlarıyla süslenen bu görkemli mimari şaheserlerin içerisinde gezerken bir zaman yolculuğunda gibi kayboluyor insan tarihte. ..
Ağva Dere Kenarı
Köken olarak Latince'den dilimize giren ve "iki nehir arasındaki kasaba" anlamına gelen Ağva'dayız. İstanbul'a çok yakın bir konumda olması sebebiyle genç, yaşlı hemen herkesin tercih ettiği bir kaçış rotasıdır. İstanbul'un yoğun, kalabalık ortamından bunalanların uğrak yeridir Ağva. ..
Sevilla Gezisi
İhtişamlı Endülüs Medeniyeti ile tarihe adeta ışık tutan Sevilla şehrinde Alcazar Kalesi, Kristof Kolomb mezarı, Plaza de Espana, Hint Arşivleri Müzesi, Don Juan, Juan Sebastian, Dünyanın ilk Deniz Okulu olan Santelmo Denizcilik Okulu, Amerika'nın keşfinde rol oynayan kaşifler ve keşif gemileri hatta ünlü Macarena şarkısının ..
Avrupa kıtasının batıdaki en son ülkesi Portekiz'in başkenti Lizbon gezi rehberi. Ünlü Lizbon asansörü, Tejo nehri, Estadio de Luz Işık Stadyumu, Ulusal deniz müzesi, Kaşifler anıtı, Belem Tower, Salazar Köprüsü, Libertad Bulvarı ve Lizbon'un tarihi şehir merkezini geziyoruz. ..
İspanya Gezi Rehberi
Roma İmparatorluğundan Endülüs Emevilere sonrasında Gotik ve Barok Dönem ile Kübizmin zirve yaptığı dönemlerde inşa edilmiş tarihi yapıt ve mimari eserleri, görenleri kendine hayran bırakıyor. Büyük İspanya turunda keşfettiğimiz İspanya Gezi Rotaları ve seyahat rehberi. ..
Darıca Faruk Yalçın Zoo
Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı İstanbul'un hemen yanıbaşında haftanın her günü kolayca gidebileceğiniz bir konumda bulunuyor. Çocuğunuzun elinden tutup farklı coğrafyalardan yüzlerce hayvanı bir arada görme imkanı bulabileceğiniz Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Turuna birlikte çıkmaya hazır mısınız? ..
Havalimanı Ulaşımı
İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımı için Havaist güzergahları, durakları, hareket saatleri ve sefer süresi bilgileri. 3. Havalimanı ulaşımı ile ilgili sizlerden gelen soruları uzmanlarına sorduk ve birlikte cevaplandırdık. Havaist bilet ücreti ne kadar? Nakit ve kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi? gibi Havaist otobüsleri ile ilgili ..