Gezi ve Seyahat Blogu

Bizyineyollarda Seyahat Blogu – Gezmek Çok Güzel

Yüzlerce gezi rotası ve seyahat noktalarından merak ettiğiniz birini seçerek lokasyon hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca gezi bloğu içeriğinde seyahatleriniz öncesinde ve sonrasında hayat kurtaran ipuçlarına değindiğimiz yazılara göz atabilirsiniz.

• Gezi ve Seyahat Blogu
• Safranbolu Gezilecek Yerler
İsmini, Safran adlı bitkiden alan Safranbolu için hazırladığımız Gezi Rehberi. Dünya Kültür Mirası olan ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan tarihi Safranbolu Evleri, Cinci Han, Cinci Hamamı, Safranbolu Kanyonu, İzzetpaşa Camisi, İncekaya Su Kemeri ve Büyük Safranbolu Çarşısı tarihi katmanı oluşturmaktadır. Bunun yanısıra Safranbolu'nun ..
• Granada Gezilecek Yerler Listesi
Granada, İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan ve Elhamra dahil bir çok tarihi başyapıta ev sahipliği yapıyor. Granada'da gezilecek o kadar çok yer var ki hangisinden anlatmaya başlasam bilemedim. Albayzın, Medina Square, Sacromonte Town, Flamenko ve daha fazlası. ..
Gölcük Ağaç Ev
Hafta sonları, özellikle İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde yaşayanlar için çok yakın bir konumda bulunan Bolu Gölcük, dinlenmek için harika bir kaçamak oluyor. Her mevsim binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Gölcük Milli Parkında piknik, trekking, yürüyüş, kamp ve bol oksijen altında onlarca doğa aktivitesini yapabilirsiniz. ..
Volendam ve Marken
Hollanda Amsterdam'a çok yakın bir sahil kasabası olan Volendam ve Marken adasında gezilecek yerler listesi. Volendam hediyelik eşya mağazaları, peynir fabrikası ve müzeler dahil gezilecek çok yer var. ..
Kartalkaya Batı Pisti
Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, Türkiye'nin ve Avrupa'nın önde gelen kış turizmi merkezlerinden biridir. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere bir çok şehirden yerli turistleri ağırlamaktadır. Snowboard, Kayak ve diğer profesyonel kış sporlarının yapıldığı Kartalkaya hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları bu yazımızda. ..
Cam Müzesi
Günümüzde Beykoz Cam ve Billur Müzesi olarak bilinen bu tarihi yapı, 1800'lü yıllarda Sultan Abdülaziz'in paşalarından olan Abraham Paşa tarafından 350 dönüm arazi üzerine yaptırılmıştır. Abraham Paşa daha sonraki dönemlerde vezirlik yaptığında burayı ata binme amacıyla kullandığı da bilinmektedir. ..
Maltepe Skate Park
İstanbul'da spor severlerin tercih ettiği en iyi paten ve kaykay parkları. Harika parkur ve pistlere sahip kaykay parkları nerede bulunur? Nasıl gidilir? Özellikle gençelerin ve çocukların sıklıkla gittiği kaykay parkları. ..
• TAX FREE İadesi Nasıl Alınır?
Yurtdışı seyahatleriniz esnasında yapmış olduğunuz alışverişlerin belirli bir kısmı vergiden muaftır. Neredeyse bütün ülkelerde geçerli olan "TAX FREE" yani vergi iadesi nasıl hesaplanır ve nasıl iade alınır? Özellikle son zamanlarda yurtdışı Iphone ve telefon alışverişinde vergi iadesi hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları cevapladık. ..
Kelebek Bahçesi
Özellikle her yaştan çocuğa ve çocuk kalmayı başarabilen yetişkinlere hitap eden bir doğal park. İstanbul Anadolu yakası Beykoz'da bulunan Kelebek Çiftliği nerede ve nasıl gidilir? Kelebek Çiftliği içerisinde yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Giriş ücreti ne kadar? Araştırdık ve bu önemli bilgileri sizlerle paylaştık. ..
Elhamra Sarayı Nasri Sarayları
Suyun hayat verdiği Endülüs Topraklarında şaheser konumundaki El Hamra Sarayı ve Bin Bir Gece masallarına konu olacak hikayesi. El Hamra Sarayının gezilecek bölümleri, mimarisi, yaşanmış hayat hikayeleri, efsaneler ve tarihsel değişimi. Ayrıca El Hamra Sarayına kolayca bilet nasıl alınır? Bilet satın alma tüyoları, güncel bilet ..