İstanbul Kaykay Parkları

İstanbul’da spor severlerin tercih ettiği en iyi paten ve kaykay parkları. Harika parkur ve pistlere sahip kaykay parkları nerede bulunur? Nasıl gidilir? Özellikle gençelerin ve çocukların sıklıkla gittiği kaykay parkları.

İstanbul Kaykay Parkları
4.8/5 - (50 votes)

İstanbul’un En İyi Kaykay Parkları

Adrenalin ve hız tutkunlarının İstanbul’daki adresi olan Kaykay Parkları. Hız ve dengenin mükemmel uyumunu yakalayan usta kaykaycı ve paten severlerin becerilerini sergilediği kaykay pistleri İstanbul’da nerede? İstanbul Kaykay Parklarına nasıl gidilir? Kaykay merkezlerine ulaşım ve parkurlar hakkında detaylı bilgi.

İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu yakasında bulunan kaykay parkları araştırdık. Bir çoğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmış olan en iyi kaykay parkları listesi hazırladık. Hayatından heyecanı eksik etmeyenlerin uğrak yeri olan kaykay parklarından öne çıkanlar şu şekilde;

En İyi Kaykay Pistleri:

 1. Ataşehir Kaykay Parkı (Skatepark Ataşehir)
 2. Maltepe Skatepark (Maltepe Sahil Kaykay Pisti)
 3. Maltepe Başıbüyük Kaykay Parkı
 4. Avcılar Kaykay Parkı
 5. Ümraniye Tantavi Kaykay Parkı
 6. Arnavutköy Kaykay Parkı
 7. Başakşehir 2.Etap Kaykay Parkı
 8. Eyüp Sultan Skatepark
 9. Esenyurt (Hoşdere) Kaykay Parkı
 10. Florya Skatepark
 11. Kartal Kaykay Parkı
 12. Sultanbeyli Kaykay Parkuru
 13. Sultangazi Kaykay Parkı
 14. Skate Park Pendik

1. Ataşehir Kaykay Parkı

Ataşehir Kaykay Parkı
Ataşehir’deki Kaykay ve Paten Parkuru

İstanbul Anadolu yakasında Kaykay Parkları arasında ilk akla gelen alanlardan biridir Ataşehir Kaykay Parkı. Konum olarak Ataşehir Atatürk Mahallesinde yer alan Ataşehir Skate Park, özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisini çekiyor. Kadıköy, Çekmeköy, Ümraniye ve Beykoz ilçelerinde oturan paten ve kaykay tutkunları için oldukça yakın bir lokasyonda bulunmaktadır.

Ataşehir Kaykay Parkına Tem Otobanı üzerinden gelenler için neredeyse yol tarifine bile gerek yok. Tem (E-80) otoyolunu kullanarak geldiğinizde Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi‘nin tam karşısında bulunan Metropol İstanbul AVM’nin arka tarafında bulunmaktadır.

Panoramik Kaykay Parkurları
Ataşehir Skatepark

Parkur içerisinde genelde paten, scooter veya kaykay kullanan çocukları görüyoruz. Ancak akşam saatlerinde profesyoneller çıkıyor piste. İzleme alanında oturup genç kaykaycıların bu görsel şovunu izlemek oldukça eğlenceli.

2.Maltepe Skatepark (Maltepe Sahil Kaykay Parkı)

Yakın zamanda keşfetme şansı bulduğum Maltepe Skatepark, İstanbul’un kaykay parkları arasında en büyük olandır. Anadolu yakası Maltepe İlçesinde bulunan Skatepark hemen hemen her yaş grubuna hitap etmektedir.

Skatepark Maltepe
Maltepe Skate Park

Eskiden Süreyya Plajı olarak bilinen yerde denizin doldurulması ile oluşturulan büyük alan içerisinde yer almaktadır. Konum olarak hem Anadolu yakasında hem de Marmaray ulaşımı ile Avrupa yakasındaki adrenalin tutkunlarına hizmet vermektedir.

Maltepe Skatepark Ulaşım

Otomobili ile gelecek olan ziyaretçiler Turgut Özal Bulvarı (Sahil Yolu) ile Maltepe Kaykay Parkına ulaşabilir. İspark’a ait 5000 araç kapasiteli bir otopark bulunuyor. Maltepe Skatepark’ta bulunan Otoparkın gün boyu kullanım ücreti sadece 10 ₺. Ayrıca bu otopark 24 saat boyunca hizmet veriyor. (Skatepark Harita: https://goo.gl/maps/CJhGAVguhhbfJ4Wv8)

Bunun yanısıra toplu taşıma kullanarak Maltepe Kaykay Parkına gelecek olanlar ise Marmaray ile hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir. Marmaray – Süreyya Plajı durağında indiğinizde yaklaşık 10 dk yürüme mesafesinde bulunuyor. Otobüs ile gelmek isteyenler İETT 4, 16D, 133T ve E-9 hatlarını ve ayrıca D37 numaralı dolmuşları kullanarak Süreyya Paşa durağında inmeleri gerekiyor.

İBB – İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve 2014 yılında kullanıma açılan Maltepe Skate Park adrenalin tutkunlarını kendine hayran bırakıyor.

Skatepark Grafiti
Maltepe Kaykay Pisti

Eğer profesyonel bir kaykay veya paten kullanıcısı iseniz hafta sonları hariç skatepark tam size göre. Çünkü hafta sonları hemen her yaştan çocukların kullandığı bisiklet, scooter, tekerlekli paten, kaykay nedeniyle çok rahat bir kullanım olanağı sunmuyor. Hafta içi profesyoneller için daha elverişli bir kullanım alanı bulunuyor.

3. Maltepe Başıbüyük Kaykay Parkı

Maltepe Başıbüyük ormanında ve bulunan yaklaşık 900 m2 alana sahip park içerisinde bulunan kaykay rampaları ve pistlerden oluşmaktadır. Profesyonellerden çok amatör paten ve kaykaycılara hitap etmektedir.

4. Avcılar Kaykay Parkları

İstanbul Avcılar ilçesi Denizköşkler mahallesinde bulunan Kaykay Parkı aynı zamanda Avrupa yakasındaki en iyi parkurlardan biridir. Küçükçekmece gölünü hemen geçer geçmez Avcılar sahil parkı içerisindedir. (https://goo.gl/maps/Sjx7RtzJ2HR4Tkt58)

Avrupa yakasındaki en iyi kaykay parkurlarından olan Avcılar Skate Park heyecan arayan kaykaycıların sıklıkla tercih ettiği yerlerdendir.

5. Ümraniye Tantavi Kaykay Parkı

2019 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından Tantavi mahallesi Karbeyazı Sokakta açılmıştır. Ümraniye Kaykay Parkında toplamda 5 ahşap kaykay parkuru bulunmaktadır. Profesyonel kaykaycılardan çok amatörler ve çocuklar için oldukça uygundur. Bisiklet, tekerlekli paten, scooter ve kaykay ile kullanmaya uygundur.

Ümraniye Kaykay Parkı
Tantavi Kaykay Parkı

6. Arnavutköy Kaykay ve Paten Pisti

2016 yılında Arnavutköy ilçesinde İBB tarafından inşası biten çocuk parkı içerisindeki yaklaşık 400 m2 alana sahip kaykay parkıdır. Daha çok çocuklara ve amatör kaykay binicilerine hizmet vermektedir.

7. Başakşehir 2.Etap Kaykay Parkı

450 m2 park içerisinde yer alan kaykay pistlerinden oluşan çocuk parkı Başakşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Çocuk parkı içinde bulunan Başakşehir 2.Etap Skatepark’ta tekerlekli paten, scooter ve kaykay ile eğlenceli zaman geçirmek mümkün.

Sude Hatemoğlu
Dünya Alem Ben Seyyah! Bıkmadan, durmadan, sıkılmadan, usanmadan, mola vermeden, yeter demeden, bazen hiç yemeden içmeden, dinlenmeden ve en önemlisi hiç ama hiç yorulmadan gezmeye devam.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.