Tüm Yazarlar

Onlar hem Gezer hem yazarlar. Adım attığı her anı ölümsüzleştirmek için hafızalarını limitine kadar kullanırlar. Akılda kalan gezi notlarını fotoğraf, video ve günümüz teknolojisinin diğer nimetleri ile bir araya getirirler. Her pozlamanın, her megabaytın, her kilometrenin, her dakikanın hakkını vermek lazım ne de olsa.

Sınır Tanımayan Gezi Yazarları
Gezi Yazarları

Rota Mota Bilmezler!

Rota mı? O da ne? Gezi yazarları rota mota bilmez. Yol nereye biz oraya. Şu yol nereye gidiyor acaba? Gidebildiğimiz yere kadar arabayla, sonrası tabana kuvvet. Gezi süresince ne kadar engel çıksa da durmak yok! Dönmek hiç yok.

Bir zamanlar ismini vermek doğru olmaz, bir ulusal TV kanalında 4×4 araçlarla gezerek yaşadıkları aksiyonları gezi belgeseli formatında hazırlanan bir yayın vardı. İlginçtir, otobanda saatlerce gider, asfalt yolda son sürat gider, toprak yolda toz kaldırıp patinajla gösteri yapar ama önüne çıkan ilk engelde “bu haftada bu kadaaar” diyip pes eder ve sözde belgesel burada noktalanırdı.

Bizyineyollarda seyahat blogunun gezi yazarları engel, sınır tanımaz. Hayati bir risk taşımadığı sürece çıktıkları yoldan da asla dönmezler. Yurt içi gezilerimizde yaya olarak Gelidonya Feneri – Likya Yolu macerası ve aracımızla Antalya Adrasan – Akseki Koyu Orman Yolu maceramız engelleri aştığımız gezilerin ilkleri arasında gelir. Yurt dışı gezilerimizde ise tamamen yaya olarak sabah 7:00‘ den gece 23:30‘ a kadar süren Paris Şehir Gezisini örnek olarak gösterebiliriz.

Yada İspanya Madrid şehir merkezinde gece yarısı 01:30’a kadar festivalde gezip zoraki otelin yolun bulabildiğimiz günü nasıl unutabiliriz.

Gezdiğimiz, gördüğümüz yani sözün özü attığımız her adımda yaşadıklarımızı, deneyimlerimizi blog anlatım metinleri ve blog görselleri ile takipçilerimize aktarıyor olacağız.