Gezi Sitesi

Türkiye’nin En Kapsamlı Gezi Sitesi

Gezi yorum siteleri içerisinde kendi özçekimlerini değil gezdiği yerlerin ayrıntılı fotoğraf ve medyalarını yayınlayan ilk ve tek gezi sitesi. Türkiye’deki diğer gezi ve seyahat sitelerinden bizi ayıran en temel özellik belki de bu. Kopya olmayan yazılı, görsel, güncel ve özgün içeriklerle dolu “Bizyineyollarda.com” gezi blogger ve yazarları olarak sloganımız “Gezdiğini Göster, Maceranı Yaz“.

Gezi Hikayeleri

Türkiye’de ve Dünyada merak edilen rotalar, bol aksiyonlu destinasyonlar, macera dolu seyahatler ve çok daha fazlası Gezi Rehberi formatında özenle hazırladığımız Gezi Sitesi içeriklerimizden popüler gezi yazılarından bazıları.


Tarih meraklılar ve çocukların oldukça ilgisini çeken Beykoz Cam Müzesi İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzelerinden birisidir.


İstanbul Anadolu yakasında 7’den 70’e neredeyse her yaş grubundan mutlaka birilerini doyasıya eğlenirken görebileceğiniz Maltepe Skate Park (Kaykay Parkı). Ayrıca İstanbul’daki kaykay parklarının listesi bu yazımızda.


İstanbul’da bulunan Kelebek Çiftlikleri içerisinde en çok tür ve çeşite sahip Beykoz Kelebek Çiftliği. Özellikle çocukların yoğun ilgisini çeken İstanbul Kelebek Çiftliği gezisi.

İspanya‘nın Endülüs bölgesindeki Granada şehrinde bulunan El Hamra Sarayı gezisinde akılda kalanlar. Dünyanın en görkemli saraylarında biri olan El Hamra Sarayı ve bölümlerini sizler için kaleme aldığımız yazı gezi sitesinde.


Kelebeklerin renkli dünyasına rüya gibi bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? İstanbul Beykoz’da bulunan Kelebek Çiftliğini keşfe çıkıyoruz.


Bir Japon Kültürü olan Sakura Zensen’den esinlenerek Tüm Dünya ile neredeyse aynı anda Türkiye’de yani İstanbul’da çiçek açan Japon Kiraz Ağaçları. Sakura Ağaçlarını yılın hangi zamanında nerede görülebilir? İstanbul’da Sakura Gezisi – Tatlı bir Japon esintisi.


Yolda olmak yada olmamak ne fark eder ki?” Kimi zaman havada bir uçakta, kimi zaman bir gemi, tren veya otobüste hatta çoğu zaman ayaklarımızın altında yol bile olmadan tabana kuvvet gezdik.

Seyyahın rotası mı olur?” dedik ve kaybolduk şehirde günlerce. Kendimizi sabit bir rotaya hapsetmeden özgürce gezdik zaman zaman. Ama hiçbir zaman yolumuzdan ve prensiplerimizden de sapmadık.

Kültürümüzle ters düşüp hiç kimseye evde yokuz!” demedik. Biz dünyayı keşfe çıkarken bizi temsil edecek birileri hep kaldı arkamızda.

Gezip gördüm ama kimseyle paylaşmam hepsi benim” deyip bencillik etmedik. Seyahatlerimiz boyunca sadece gezdiğimiz yerleri değil aynı zamanda yaşadığımız deneyimleri de yazıyoruz.

..Ve öyle kuru bir hayalin peşinde de gezmedik“. İnsanların merak ettiği cazibe merkezlerini ve internette en çok aranan yerleri gezmeye ağırlık verdik.

Hollanda Giethoorn Köy Okulu

Giethoorn, Hollanda

Hollanda‘nın Hobbit Kasabası Giethoorn’da rüya gibi bir gezi.

Eyfel Kulesi Sen Nehri

Paris Eiffel Kulesi

Eyfel kulesi nasıl yapıldı? Kim Yaptı? Eyfel Kulesi hakkında merak edilenler, ilginç ve enteresan bilgiler.

• Gezi Sitesi

Sevilla, İspanya

İspanya’da bir Endülüs şehri, tarihiyle ve başyapıtlarıyla Sevilla Gezi Rehberi.

• Gezi Sitesi

Amsterdam, Hollanda

Dünya Özgürlük Başkenti Amsterdam. Hollanda‘nın Sınırları olmayan Limitsiz yaşamın adresi Amsterdam‘da gezilecek yerler.

Volendam ve Marken

Volendam, Hollanda

Cenneti konu alan bir film çekilseydi tartışmasız film seti Volendam & Marken adası olurdu.

Türkiye’den ve Dünyadan gezilmesi gereken yerlerin listesini oluşturduk. Ülkelere, Eyaletlere, Şehir ve hatta ilçelere kadar bu gezileri kategorize ederek sizlere faydalı olabilecek bu seyahat rehberini hazırladık. 3 seyahat blogger olarak başlattığımız bu macera büyüyerek bugün tam 14 Blogger’dan oluşan bir kadroya dönüştü. Bu çalışma ekibinin tek amacı var. Gezileri kişiselleştirmeden seyahat severlere faydalı ve özgün içerik yayınlayabilmektir.

Botanik Bahçesi Merkez Ada

Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Garden

İstanbul’un yorucu havasından bir an için uzaklaşmak isterseniz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi tam size göre bir yer.

Tarihi Konaklar ve sokaklar

Beypazarı Gezilecek Yerler

Ankara’nın tarihi çarşıları ve kültürüyle ünlü Beypazarı ilçesi gezi rehberi.

cropped-suluklu-gol-camping.jpg

Sülüklü Göl

Gözlerden uzak ve ulaşılması neredeyse imkansız bir konumda bulunan Sülüklü Göl Tabiat Par.

• Gezi Sitesi

Ağva’da Gezilecek Yerler

İstanbul’a çok yakın mesafedeki metropolden kaçış rotalarında Şile-Ağva gezisi.

Gölcük Ağaç Ev

Gölcük Milli Parkı

Günün stresinden ve rutininden bir an için kopmak ister misin? Bolu Gölcük Tabiat Parkı tam sana göre.

Havaist Ulaşım Rehberi

Havaist Ulaşım Rehberi

İstanbul’un yeni havalimanı ulaşımını sağlayan havaist otobüs güzergah ve seferleri hakkında bilgi.

• Gezi Sitesi

Bavul Hazırlama İpuçları

Tatile yada seyahate çıkmadan önce bavul hazırlama ipuçları ve işinize yarayacak çanta konulacak eşya tavsiyeleri.

• Gezi Sitesi

Lizbon Gezi Rehberi

Portekiz‘in başkenti Lizbon‘a gitmeden önce bilinmesi gerekenler, faydalı bilgiler ve Lizbon Seyahat Rehberi.

Yurt Dışında Telefon Kullanımı

Yurtdışında Telefon Kullanımı

Yurtdışı seyahatlerde cep telefonunu güvenli ve hesaplı bir şekilde kullanabilmek için yapılması gerekenler.

Seyahat Rehberi

Planladığımız rotalarda düzenlediğimiz seyahatlerimiz boyunca ilk önceliğimiz hep okurlarımız oldu. Acaba bizimle aynı rotayı kullanacak olan okurlarımıza Nasıl Faydalı Olabiliriz? diye düşündük. Sonuçta Seyahat Rehberi tadında blogumuz ortaya çıktı.

Canlı Destek Hattı

Gezi blog siteleri arasında daha önce hiç yapılmamış bir şeyi yaptık. İster webden ister mobilden sitemize erişim sağlayan ziyaretçilerimize WhatsApp üzerinden online canlı destek sağlamaktayız. Gün içerisinde elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce yola çıkan yada çıkacak olan seyyahlara tecrübelerimizden yola çıkarak gerekli yardımı sağlıyoruz.

Virüs Bulaşma Yolları

Koronavirüs Gölgesinde Tatil ve Seyahat

Tüm insanlığı derinden etkileyen ve hayatımızdaki bir çok şeyi değiştiren Koronavirüs sonrası değişen Tatil ve Seyahat standartları.

pasaport ve uçak bileti

Yeşil Pasaport İzni

Yeşil pasaport sahiplerinin yurt dışı seyahatlerde alması gereken izinler.


• Gezi Sitesi

Türkiye’nin
Gezi Rotaları

Gelidonya Feneri Antalya

Gelidonya Feneri

Gelidonya Feneri diğer adıyla Taşlıkburnu Deniz Feneri maceramız. Soluk soluğa çıktığımız bu yolculuğu Bizyineyollarda Gezi Sitesi yazılarında bir nefeste okuyacaksınız.

Salda Gölü

Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen ve en az Maldivler kadar güzel, Burdur’da bulunan eşsiz doğa harikası Salda Gölü Turu.

• Gezi Sitesi

Abant Gezisi

Türkiye’nin önde gelen ve toplumun geniş bir kesiminin hayatında en az bir kez mutlaka ziyaret ettiği Abant Gölü. Ayrıca Abant’tan Kış Manzaraları.

Nazlı Göl, Yedigöller

Yedigöller Gezisi

Yedigöllerin etkileyici otantik dünyasına 1 tam günümüzü ayırdık. Yedigöller gezi notlarını okurken Göl ve orman manzarasına doyacaksınız. Ama sadece okumakla olmaz. En kısa zamanda sizleri, Yedigöllerin büyülü dünyasını keşfe davet ediyoruz.

Sülüklü Göl

Sülüklü Göl

Doğal manzarasıyla ve ulaşımın zor olması nedeniyle bakir kalmış Sülüklü Göl Milli Parkı.

Rotamızdaki Sürpriz Lezzet Durakları

Planlanmış bir gezi esnasında hiç hesapta yokken anlık olarak gelişen yeme – içme olayları. Mesela Paris Gezisi sırasında Ressamlar Tepesini gezerken burnumuza gelen mistik kokuları takip ettiğimizde kendimizi bir Waffle dükkanının önünde bulduk. Yediğin içtiğin senin, gezdiğin bizim olsun hesabı bu olayı gezi blogunda sizinle paylaşmasak hiç olur muydu?

Benzer şekilde İspanya‘da Picasso’nun evini gezdiğimiz esnada Balık Restoranından gelen Fırında Bakalao Balığının kokusu bizi o derece cezbetmiş olmalı ki en yakın Balık Restoranında aldık soluğu. Herkes ünlü ressam Picasso’nun müze haline getirilen evini gezerken biz geziye kısa bir Lezzet Molası vermiş karnımızı doyurmakla meşguldük.

Son olarak Portekiz Lizbon‘da Deniz Müzesi önünde sırada beklerken az ileride tarihi bir pastane önünde Belem Pastası almak için kuyrukta bekleyenler dikkatimizden kaçmamış olmalı ki kendimi bir anda kuyrukta buldum. Portekiz’in ünlü Belem Pastasının tadına bakmak için bu Lezzet Durağında inmesek olmazdı.

Bizyineyollarda
YouTube Paylaşımları

youtube/bizyineyollarda
İspanya – Sevilla Gezilecek Yerler Klibi
Paris Gezi Rehberi – Sein Nehri Kanal Turu
Gelidonya Deniz Feneri, Antalya
Eyfel Kulesi Gece Manzarası – Işık Şovu
Hızlandırılmış Lizbon Şehir Turu

Bizyineyollarda
Gezi Yazıları

• Gezi Sitesi
• Safranbolu Gezilecek Yerler
İsmini, Safran adlı bitkiden alan Safranbolu için hazırladığımız Gezi Rehberi. Dünya Kültür Mirası olan ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan tarihi Safranbolu Evleri, Cinci Han, Cinci Hamamı, Safranbolu Kanyonu, İzzetpaşa Camisi, İncekaya Su Kemeri ve Büyük Safranbolu Çarşısı tarihi katmanı oluşturmaktadır. Bunun yanısıra Safranbolu'nun ..
• Granada Gezilecek Yerler Listesi
Granada, İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan ve Elhamra dahil bir çok tarihi başyapıta ev sahipliği yapıyor. Granada'da gezilecek o kadar çok yer var ki hangisinden anlatmaya başlasam bilemedim. Albayzın, Medina Square, Sacromonte Town, Flamenko ve daha fazlası. ..
Gölcük Ağaç Ev
Hafta sonları, özellikle İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde yaşayanlar için çok yakın bir konumda bulunan Bolu Gölcük, dinlenmek için harika bir kaçamak oluyor. Her mevsim binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Gölcük Milli Parkında piknik, trekking, yürüyüş, kamp ve bol oksijen altında onlarca doğa aktivitesini yapabilirsiniz. ..
Volendam ve Marken
Hollanda Amsterdam'a çok yakın bir sahil kasabası olan Volendam ve Marken adasında gezilecek yerler listesi. Volendam hediyelik eşya mağazaları, peynir fabrikası ve müzeler dahil gezilecek çok yer var. ..
Kartalkaya Batı Pisti
Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, Türkiye'nin ve Avrupa'nın önde gelen kış turizmi merkezlerinden biridir. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere bir çok şehirden yerli turistleri ağırlamaktadır. Snowboard, Kayak ve diğer profesyonel kış sporlarının yapıldığı Kartalkaya hakkında merak ettiğiniz soruların cevapları bu yazımızda. ..
Cam Müzesi
Günümüzde Beykoz Cam ve Billur Müzesi olarak bilinen bu tarihi yapı, 1800'lü yıllarda Sultan Abdülaziz'in paşalarından olan Abraham Paşa tarafından 350 dönüm arazi üzerine yaptırılmıştır. Abraham Paşa daha sonraki dönemlerde vezirlik yaptığında burayı ata binme amacıyla kullandığı da bilinmektedir. ..
Maltepe Skate Park
İstanbul'da spor severlerin tercih ettiği en iyi paten ve kaykay parkları. Harika parkur ve pistlere sahip kaykay parkları nerede bulunur? Nasıl gidilir? Özellikle gençelerin ve çocukların sıklıkla gittiği kaykay parkları. ..
• TAX FREE İadesi Nasıl Alınır?
Yurtdışı seyahatleriniz esnasında yapmış olduğunuz alışverişlerin belirli bir kısmı vergiden muaftır. Neredeyse bütün ülkelerde geçerli olan "TAX FREE" yani vergi iadesi nasıl hesaplanır ve nasıl iade alınır? Özellikle son zamanlarda yurtdışı Iphone ve telefon alışverişinde vergi iadesi hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları cevapladık. ..
Kelebek Bahçesi
Özellikle her yaştan çocuğa ve çocuk kalmayı başarabilen yetişkinlere hitap eden bir doğal park. İstanbul Anadolu yakası Beykoz'da bulunan Kelebek Çiftliği nerede ve nasıl gidilir? Kelebek Çiftliği içerisinde yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Giriş ücreti ne kadar? Araştırdık ve bu önemli bilgileri sizlerle paylaştık. ..
Elhamra Sarayı Nasri Sarayları
Suyun hayat verdiği Endülüs Topraklarında şaheser konumundaki El Hamra Sarayı ve Bin Bir Gece masallarına konu olacak hikayesi. El Hamra Sarayının gezilecek bölümleri, mimarisi, yaşanmış hayat hikayeleri, efsaneler ve tarihsel değişimi. Ayrıca El Hamra Sarayına kolayca bilet nasıl alınır? Bilet satın alma tüyoları, güncel bilet ..

Bizyineyollarda
Instagram Paylaşımları

instagram/bizyineyollarda

[instagram-feed]


Gezi Sitesi Blog Yorumları

 1. • Gezi Sitesi

  Sınırsız internet paketinden ziyade kullan at sadece internet hatları satılıyor. Aylık sınırsız haftalık veya kotalı paketleri bulunmaktadır. Bunun için Telekom…

 2. • Gezi Sitesi

  Merhaba avrupa ülkeleri ve sırbistanda çalışan tır soförüyüm buralarda çeken sınırsız internetli üzerine taahhütle telefonda alabileceğim faturalı bir hat önerebilirmisiniz

 3. • Gezi Sitesi

  Merhabalar, Almanya’da taç free işlemlerini şirket üzerinden onaylatın ve geriye sadece gümrük onayı kalsın. Bunu da Belçika havalimanında onaylatmalısınız. Almanya…

 4. • Gezi Sitesi

  Hocam merhaba belçikaya gideceğim. Dönüşümde belçikadan. Almanyadan teknolojik alet alsam belçikadan dönerken taz free yapabilir miyim? Yukarıda açıklamışsınız aslında ama…

 5. • Gezi Sitesi
 6. • Gezi Sitesi

  Merhaba, alman ve türk pasaportuna sahibim fakat daimi ikametim türkiyede. Almanyadan alışveriş yaparken tax free için alman pasaportunu ibraz ederek…

 7. • Gezi Sitesi
 8. • Gezi Sitesi
 9. • Gezi Sitesi
 10. • Gezi Sitesi
 11. • Gezi Sitesi
 12. • Gezi Sitesi

  Merhaba, Avrupa gezilerine çıktığımız tur şirketi 2020 itibariyle yurt dışı faaliyetlerini durdurdu. Türkiye’nin en büyük tur operatörü kendileri. 🙂

 13. • Gezi Sitesi

  Merhaba çok güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş, ellerinize sağlık. Rica etsem mail üzerinden kullandığınız tur şirketinin ismini paylaşabilir misiniz?

 14. • Gezi Sitesi

  Merhabalar babam Sofya’da yaşıyor ve bana telefon gönderecek. Bunu kuzenim teslim alıp Türkiye ye getirecek ikiside çift vatandaş. Kuzenime bir…

 15. • Gezi Sitesi

  Merhabalar, Önceden de bir kaç soru sormuştum ama yorumlarınızı okudukça sanırım soru yanlış olduğu kanaatine vardım. Öncelikle ilginiz için teşekkürler.…

 16. • Gezi Sitesi
 17. • Gezi Sitesi

  Merhaba çifte vatandaşım ve almayan dönüşümde tax free alma hakkım var mı ? bu hakkım var ise almnya üzerinden mi…

 18. • Gezi Sitesi

  Merhaba. Malesef 2 tax free evrağından 1 tanesini ödediler. 180 Euro yerine 176 Dolar yattı. Diğerinde tarih uyuşmazlığı olduğunu söylüyorlar.…

 19. • Gezi Sitesi

  Hocam gerçekten çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Son bir rica daha bu tax free için müracaat edebileceğim bir yer bulamadım…

 20. • Gezi Sitesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Skatepark List Kartalkaya Sülüklü Göl Lizbon Brüksel Beypazarı