Gezi Sitesi

Türkiye’nin En Kapsamlı Gezi Sitesi

Gezi yorum siteleri içerisinde kendi özçekimlerini değil gezdiği yerlerin ayrıntılı fotoğraf ve medyalarını yayınlayan ilk ve tek gezi sitesi. Türkiye’deki diğer gezi ve seyahat sitelerinden bizi ayıran en temel özellik belki de bu. Kopya olmayan yazılı, görsel, güncel ve özgün içeriklerle dolu “Bizyineyollarda.com” gezi blogger ve yazarları olarak sloganımız “Gezdiğini Göster, Maceranı Yaz“.

Türkiye’de ve Dünyada merak edilen rotalar, bol aksiyonlu destinasyonlar, macera dolu seyahatler ve çok daha fazlası Gezi Rehberi formatında özenle hazırladığımız Gezi Sitesi içeriklerimizden bazı başlıklar.


İspanya‘nın Endülüs bölgesindeki Granada şehrinde bulunan El Hamra Sarayı gezisinde akılda kalanlar. Dünyanın en görkemli saraylarında biri olan El Hamra Sarayı ve bölümlerini sizler için kaleme aldığımız yazı gezi sitesinde.


Kelebeklerin renkli dünyasına rüya gibi bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? İstanbul Beykoz’da bulunan Kelebek Çiftliğini keşfe çıkıyoruz.


Bir Japon Kültürü olan Sakura Zensen’den esinlenerek Tüm Dünya ile neredeyse aynı anda Türkiye’de yani İstanbul’da çiçek açan Japon Kiraz Ağaçları. Sakura Ağaçlarını yılın hangi zamanında nerede görülebilir? İstanbul’da Sakura Gezisi – Tatlı bir Japon esintisi.


Yolda olmak yada olmamak ne fark eder ki?” Kimi zaman havada bir uçakta, kimi zaman bir gemi, tren veya otobüste hatta çoğu zaman ayaklarımızın altında yol bile olmadan tabana kuvvet gezdik.

Seyyahın rotası mı olur?” dedik ve kaybolduk şehirde günlerce. Kendimizi sabit bir rotaya hapsetmeden özgürce gezdik zaman zaman. Ama hiçbir zaman yolumuzdan ve prensiplerimizden de sapmadık.

Kültürümüzle ters düşüp hiç kimseye evde yokuz!” demedik. Biz dünyayı keşfe çıkarken bizi temsil edecek birileri hep kaldı arkamızda.

Gezip gördüm ama kimseyle paylaşmam hepsi benim” deyip bencillik etmedik. Seyahatlerimiz boyunca sadece gezdiğimiz yerleri değil aynı zamanda yaşadığımız deneyimleri de yazıyoruz.

..Ve öyle kuru bir hayalin peşinde de gezmedik“. İnsanların merak ettiği cazibe merkezlerini ve internette en çok aranan yerleri gezmeye ağırlık verdik.

Hollanda Giethoorn Köy Okulu

Giethoorn, Hollanda

Hollanda‘nın Hobbit Kasabası Giethoorn’da rüya gibi bir gezi.

Eyfel Kulesi Sen Nehri

Paris Eiffel Kulesi

Eyfel kulesi nasıl yapıldı? Kim Yaptı? Eyfel Kulesi hakkında merak edilenler, ilginç ve enteresan bilgiler.

Sevilla, İspanya

İspanya’da bir Endülüs şehri, tarihiyle ve başyapıtlarıyla Sevilla Gezi Rehberi.

Amsterdam, Hollanda

Dünya Özgürlük Başkenti Amsterdam. Hollanda‘nın Sınırları olmayan Limitsiz yaşamın adresi Amsterdam‘da gezilecek yerler.

Türkiye’den ve Dünyadan gezilmesi gereken yerlerin listesini oluşturduk. Ülkelere, Eyaletlere, Şehir ve hatta ilçelere kadar bu gezileri kategorize ederek sizlere faydalı olabilecek bu seyahat rehberini hazırladık. 3 seyahat blogger olarak başlattığımız bu macera büyüyerek bugün tam 14 Blogger’dan oluşan bir kadroya dönüştü. Bu çalışma ekibinin tek amacı var. Gezileri kişiselleştirmeden seyahat severlere faydalı ve özgün içerik yayınlayabilmektir.

Botanik Bahçesi Merkez Ada

Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Garden

İstanbul’un yorucu havasından bir an için uzaklaşmak isterseniz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi tam size göre bir yer.

Tarihi Konaklar ve sokaklar

Beypazarı Gezilecek Yerler

Ankara’nın tarihi çarşıları ve kültürüyle ünlü Beypazarı ilçesi gezi rehberi.

Ağva’da Gezilecek Yerler

İstanbul’a çok yakın mesafedeki metropolden kaçış rotalarında Şile-Ağva gezisi.

Havaist Ulaşım Rehberi

Havaist Ulaşım Rehberi

İstanbul’un yeni havalimanı ulaşımını sağlayan havaist otobüs güzergah ve seferleri hakkında bilgi.

Bavul Hazırlama İpuçları

Tatile yada seyahate çıkmadan önce bavul hazırlama ipuçları ve işinize yarayacak çanta konulacak eşya tavsiyeleri.

Lizbon Gezi Rehberi

Portekiz‘in başkenti Lizbon‘a gitmeden önce bilinmesi gerekenler, faydalı bilgiler ve Lizbon Seyahat Rehberi.

Yurt Dışında Telefon Kullanımı

Yurtdışında Telefon Kullanımı

Yurtdışı seyahatlerde cep telefonunu güvenli ve hesaplı bir şekilde kullanabilmek için yapılması gerekenler.

Seyahat Rehberi

Planladığımız rotalarda düzenlediğimiz seyahatlerimiz boyunca ilk önceliğimiz hep okurlarımız oldu. Acaba bizimle aynı rotayı kullanacak olan okurlarımıza Nasıl Faydalı Olabiliriz? diye düşündük. Sonuçta Seyahat Rehberi tadında blogumuz ortaya çıktı.

Canlı Destek Hattı

Gezi blog siteleri arasında daha önce hiç yapılmamış bir şeyi yaptık. İster webden ister mobilden sitemize erişim sağlayan ziyaretçilerimize WhatsApp üzerinden online canlı destek sağlamaktayız. Gün içerisinde elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce yola çıkan yada çıkacak olan seyyahlara tecrübelerimizden yola çıkarak gerekli yardımı sağlıyoruz.

Virüs Bulaşma Yolları

Koronavirüs Gölgesinde Tatil ve Seyahat

Tüm insanlığı derinden etkileyen ve hayatımızdaki bir çok şeyi değiştiren Koronavirüs sonrası değişen Tatil ve Seyahat standartları.

pasaport ve uçak bileti

Yeşil Pasaport İzni

Yeşil pasaport sahiplerinin yurt dışı seyahatlerde alması gereken izinler.


Türkiye’nin
Gezi Rotaları

Gelidonya Feneri Antalya

Gelidonya Feneri

Gelidonya Feneri diğer adıyla Taşlıkburnu Deniz Feneri maceramız. Soluk soluğa çıktığımız bu yolculuğu Bizyineyollarda Gezi Sitesi yazılarında bir nefeste okuyacaksınız.

Salda Gölü

Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen ve en az Maldivler kadar güzel, Burdur’da bulunan eşsiz doğa harikası Salda Gölü Turu.

Abant Gezisi

Türkiye’nin önde gelen ve toplumun geniş bir kesiminin hayatında en az bir kez mutlaka ziyaret ettiği Abant Gölü. Ayrıca Abant’tan Kış Manzaraları.

Nazlı Göl, Yedigöller

Yedigöller Gezisi

Yedigöllerin etkileyici otantik dünyasına 1 tam günümüzü ayırdık. Yedigöller gezi notlarını okurken Göl ve orman manzarasına doyacaksınız. Ama sadece okumakla olmaz. En kısa zamanda sizleri, Yedigöllerin büyülü dünyasını keşfe davet ediyoruz.

Rotadaki Sürpriz Lezzet Durakları

Planlanmış bir gezi esnasında hiç hesapta yokken anlık olarak gelişen yeme – içme olayları. Mesela Paris Gezisi sırasında Ressamlar Tepesini gezerken burnumuza gelen mistik kokuları takip ettiğimizde kendimizi bir Waffle dükkanının önünde bulduk. Yediğin içtiğin senin, gezdiğin bizim olsun hesabı bu olayı gezi blogunda sizinle paylaşmasak hiç olur muydu?

Benzer şekilde İspanya‘da Picasso’nun evini gezdiğimiz esnada Balık Restoranından gelen Fırında Bakalao Balığının kokusu bizi o derece cezbetmiş olmalı ki en yakın Balık Restoranında aldık soluğu. Herkes ünlü ressam Picasso’nun müze haline getirilen evini gezerken biz geziye kısa bir Lezzet Molası vermiş karnımızı doyurmakla meşguldük.

Son olarak Portekiz Lizbon‘da Deniz Müzesi önünde sırada beklerken az ileride tarihi bir pastane önünde Belem Pastası almak için kuyrukta bekleyenler dikkatimizden kaçmamış olmalı ki kendimi bir anda kuyrukta buldum. Portekiz’in ünlü Belem Pastasının tadına bakmak için bu Lezzet Durağında inmesek olmazdı.

Bizyineyollarda
YouTube Paylaşımları

youtube/bizyineyollarda
İspanya – Sevilla Gezilecek Yerler Klibi
Paris Gezi Rehberi – Sein Nehri Kanal Turu
Gelidonya Deniz Feneri, Antalya
Eyfel Kulesi Gece Manzarası – Işık Şovu
Hızlandırılmış Lizbon Şehir Turu

Bizyineyollarda
Gezi Yazıları

Maltepe Skate Park
İstanbul'da spor severlerin tercih ettiği en iyi paten ve kaykay parkları. Harika parkur ve pistlere sahip kaykay parkları nerede bulunur? Nasıl gidilir? Özellikle gençelerin ve çocukların sıklıkla gittiği kaykay parkları. ..
Yurtdışı seyahatleriniz esnasında yapmış olduğunuz alışverişlerin belirli bir kısmı vergiden muaftır. Neredeyse bütün ülkelerde geçerli olan "TAX FREE" yani vergi iadesi nasıl hesaplanır ve nasıl iade alınır? Yurtdışı alışverişlerde vergi iadesi hakkında merak edilen ve sıkça sorulan soruları cevapladık. Nedir Tax Free? ..
Kelebek Bahçesi
Özellikle her yaştan çocuğa ve çocuk kalmayı başarabilen yetişkinlere hitap eden bir doğal park. İstanbul Anadolu yakası Beykoz'da bulunan Kelebek Çiftliği nerede ve nasıl gidilir? Kelebek Çiftliği içerisinde yapılabilecek aktiviteler nelerdir? Giriş ücreti ne kadar? Araştırdık ve bu önemli bilgileri sizlerle paylaştık. ..
Suya hayat veren Endülüs Medeniyetinin şaheseri konumundaki El Hamra Sarayı ve Bin Bir Gece masallarına konu olacak hikayesi. El Hamra Sarayının gezilecek bölümleri, mimarisi, yaşanmış hayat hikayeleri, efsaneler ve tarihsel değişimi. Ayrıca El Hamra Sarayına kolayca bilet nasıl alınır? Bilet tüyoları, güncel bilet ücretleri ve ..
Sakura Bahçesi
Yakın tarihimizde, Japonya sevgisini rahmetli Barış Manço'nun aşıladığı bilinir. Ancak sanılanın aksine Japonlar ile olan bağlarımız çok daha eski tarihlere kadar uzanmaktadır. Sevgili Barış Abi ise içimizdeki Japon sevgisini daha da perçinlemiştir. Baharın gelişini müjdeleyen Japon Sakura (Kiraz) Ağaçlarını İstanbul'da 3 farklı botanik bahçesinde görebilirsiniz. ..
Pandemi Sonrası Seyahat
Gündelik yaşantımızın neredeyse her alanında ciddi kısıtlama ve tedbirlerin alındığı Koronavirüs Pandemisinden sonra iş, gezi veya tatil amaçlı yurtiçi yada yurtdışı seyahatler öncesinde uyulması gereken kurallar nelerdir? Neredeyse hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı "Yeni Normal" sürecinde gezi ve seyahat hakkında bilmeniz gerekenler. ..
Günümüzün sıkıcı şehir yaşantısından bunalanlar için bir seyahat tavsiyesi ister miydiniz? Durun durun öyle çok yakın bir yer değil ama aradığınız huzur uzaklarda da değil. Hollanda'nın kuzeyinde bulunan Giethoorn Kasabası (Keçiboynuzu) namı diğer Hobbit Köyü tam size göre. Su kanalları, kendine has geleneksel köy evleri ..
Eski zamanlarda beylerin (dönemin zenginlerinin) ticaret yaptığı Pazar olarak isimlendiren Beypazarı ilçesi Başkent Ankara'nın 100 km Kuzey Batısında tarihi evleriyle ön plana çıkmaktadır. Mağaralara, Safranbolu evlerine benzer tarihi yapılara ve Suluhan Çarşısı ile gelenleri büyüleyen bir ruha sahiptir. Beypazarı'nda yapılacaklar, yenilecek-içilecek şeyler ve gezilecek yerler ..
Türkiye'de kış deyince akla gelen ilk şehirlerden biri olan göller ülkesi Bolu'da dört mevsim tatil yapılabiliyor. Buz tutan Abant Gölünden kar ve kış manzaraları kendimizi sanki fantastik bir filmde gibi hissettirdi. Karla kaplı yolları, 7'den 70'e kızaklarla çılgınca kayan insanlar, kar üzerinde mangal keyfi yapanlar, ..
Nezahat Gökyiğit Botanik Park
İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı özellikle çocukların hoş vakit geçirebileceği bir park olmasının yanısıra yetişkinler için sunulan cafe, piknik kamelyaları ve arboretumlar ile karşılıyor bizleri. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için çok yakın bir konumda, Ümraniye ve Ataşehir sınırında 500 dönüm arazi üzerine kurulu Botanik Bahçe ..

Bizyineyollarda
Instagram Paylaşımları

instagram/bizyineyollarda

Son Yazılar

Türkiye’ nin Gölleri

 • Yedigöller Gezisi başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.
 • Sülüklü Göl yazımızı okudunuz mu?
 • Kartalkaya Kayak Merkezi hakkında kaleme aldığımız yazıyı mutlaka okuyun.
 • Bolu Gölcük Tabiat Parkı gezimize göz atmayı unutmayın.
 • Bolu Gölköy hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz?
 • Aladağ Kamp Gezisi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gezi Sitesi Blog Yorumları

 1. Temmuz – Ağustos döneminde gitmiştim. Orta Avrupa yani Benelüks ülkelerinde iklim şartları hemen hemen Türkiye ile benzerdir. Hatta Türkiye’den daha…

 2. Merhaba. Hangi dönemde gitmiştiniz? Sömestir tatili için aşırı soğuk olur mu?

 3. Merhabalar,Saklıkent Kanyonu 4 km değil 17 km.uzunluğundadır.İlk 6 km.ekipmansız geçilebilir ve sonrasında bazı yerlerde kaya tırmanışları veya inişleri olacağından ekipman…

 4. İstanbul dışından mayıs başı gibi geleceğim.sakura ağaçlarını görme şansım varmı sizce.

 5. Brüksel yazınızı okuduktan sonra Belçika’ya gittim. Yazdığınız yerlerin neredeyse tamamını gezdim. Covid karantinasından dolayı sönük geçti ama yinede gittiğimize değdi.…

 6. Portekiz ile Türkiye arasında iki saatlik zaman farkı bulunuyor. Portekiz yerel saati Türkiye’den 2 saat geridir. Örneğin İstanbul’da saat 16:00’ı…