Gezi Sitesi

Türkiye’nin En Kapsamlı Gezi Sitesi

Gezi yorum siteleri içerisinde kendi özçekimlerini değil gezdiği yerlerin ayrıntılı fotoğraf ve medyalarını yayınlayan ilk ve tek gezi sitesi. Türkiye’deki diğer gezi ve seyahat sitelerinden bizi ayıran en temel özellik belki de bu. Kopya olmayan yazılı, görsel, güncel ve özgün içeriklerle dolu “Bizyineyollarda.com” gezi blogger ve yazarları olarak sloganımız “Gezdiğini Göster, Maceranı Yaz“.

Gezi Hikayeleri

Türkiye’de ve Dünyada merak edilen rotalar, bol aksiyonlu destinasyonlar, macera dolu seyahatler ve çok daha fazlası Gezi Rehberi formatında özenle hazırladığımız Gezi Sitesi içeriklerimizden popüler gezi yazılarından bazıları.


Bir Japon Kültürü olan Sakura Zensen’den esinlenerek Tüm Dünya ile neredeyse aynı anda Türkiye’de yani İstanbul’da çiçek açan Japon Kiraz Ağaçları. Sakura Ağaçlarını yılın hangi zamanı nerede görülebilir? İstanbul’da Sakura Gezisi – Tatlı bir Japon esintisi.

Japonlar için kültürel bir değer olan Sakura Ağaçları hakkında bunları biliyor muydunuz? İstanbul’da Sakura Ağacı var mı? Ne zaman çiçek açar?


Geleneksel Hollanda mimarisine sahip tarihi binalar, su kanalları ve porselen ile çini üzerine geliştirdikleri el sanatları ile ünlü Delft Gezi Rehberi.


Tarihi evleri ve çarşılarıyla ünlü Safranbolu Gezi Rehberi. Safranbolu’da ne yeni ne içilir?


Tarih meraklılar ve çocukların oldukça ilgisini çeken Beykoz Cam Müzesi İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzelerinden birisidir.


İstanbul Anadolu yakasında 7’den 70’e neredeyse her yaş grubundan mutlaka birilerini doyasıya eğlenirken görebileceğiniz Maltepe Skate Park (Kaykay Parkı).


İstanbul’da bulunan Kelebek Çiftlikleri içerisinde en çok tür ve çeşite sahip Beykoz Kelebek Çiftliği. Özellikle çocukların yoğun ilgisini çeken İstanbul Kelebek Çiftliği gezisi.

İspanya‘nın Endülüs bölgesindeki Granada şehrinde bulunan El Hamra Sarayı gezisinde akılda kalanlar. Dünyanın en görkemli saraylarında biri olan El Hamra Sarayı ve bölümlerini sizler için kaleme aldığımız yazı gezi sitesinde.


Kelebeklerin renkli dünyasına rüya gibi bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? İstanbul Beykoz’da bulunan Kelebek Çiftliğini keşfe çıkıyoruz.Yolda olmak yada olmamak ne fark eder ki?” Kimi zaman havada bir uçakta, kimi zaman bir gemi, tren veya otobüste hatta çoğu zaman ayaklarımızın altında yol bile olmadan tabana kuvvet gezdik.

Seyyahın rotası mı olur?” dedik ve rotasız kaybolduk şehirlerde günlerce. Kendimizi sabit bir rotaya hapsetmeden özgürce gezdik her zaman. Ama hiçbir zaman yolumuzdan ve prensiplerimizden de sapmadık.

Kültürümüzle ters düşüp hiç kimseye evde yokuz!” demedik. Biz dünyayı keşfe çıkarken bizi temsil edecek birileri hep kaldı arkada.

Gezip gördüm ama kimseyle paylaşmam hepsi benim” deyip bencillik etmedik. Seyahatlerimiz boyunca sadece gezdiğimiz yerleri değil aynı zamanda yaşadığımız deneyimleri de yazıyoruz.

..Ve öyle kuru bir hayalin peşinde de gezmedik“. İnsanların merak ettiği cazibe merkezlerini ve internette en çok aranan yerleri gezmeye ağırlık verdik.

Hollanda Giethoorn Köy Okulu

Giethoorn

Hollanda‘nın Hobbit Kasabası Giethoorn’da rüya gibi bir gezi.

Eiffel Kulesi

Eyfel kulesi nasıl yapıldı? Kim Yaptı? Eyfel Kulesi hakkında merak edilenler, ilginç ve enteresan bilgiler.

Eyfel Kulesi Sen Nehri
• Gezi Sitesi

Sevilla

İspanya’da bir Endülüs şehri, tarihiyle ve başyapıtlarıyla Sevilla Gezi Rehberi.

Amsterdam

Dünya Özgürlük Başkenti Amsterdam. Hollanda‘nın Sınırları olmayan Limitsiz yaşamın adresi Amsterdam‘da gezilecek yerler.

• Gezi Sitesi
Volendam ve Marken

Volendam & Marken

Cenneti konu alan bir film çekilseydi tartışmasız film seti Volendam & Marken adası olurdu.

Türkiye’den ve Dünyadan gezilmesi gereken yerlerin listesini oluşturduk. Ülkelere, Eyaletlere, Şehir ve hatta ilçelere kadar bu gezileri kategorize ederek sizlere faydalı olabilecek bu seyahat rehberini hazırladık. 3 seyahat blogger olarak başlattığımız bu macera büyüyerek bugün tam 14 Blogger’dan oluşan bir kadroya dönüştü. Bu çalışma ekibinin tek amacı var. Gezileri kişiselleştirmeden seyahat severlere faydalı ve özgün içerik yayınlayabilmektir.

Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Garden

İstanbul’un yorucu havasından bir an için uzaklaşmak isterseniz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi tam size göre bir yer.

Botanik Bahçesi Merkez Ada
Tarihi Konaklar ve sokaklar

Beypazarı Gezilecek Yerler

Ankara’nın tarihi çarşıları ve kültürüyle ünlü Beypazarı ilçesi gezi rehberi.

Sülüklü Göl

Gözlerden uzak ve ulaşılması neredeyse imkansız bir konumda bulunan Sülüklü Göl Tabiat Parkı.

cropped-suluklu-gol-camping.jpg
• Gezi Sitesi

Ağva’da Gezilecek Yerler

İstanbul’a çok yakın mesafedeki metropolden kaçış rotalarında Şile-Ağva gezisi.

Gölcük Milli Parkı

Günün stresinden ve rutininden bir an için kopmak ister misin? Bolu Gölcük Tabiat Parkı tam sana göre.

Gölcük Ağaç Ev
Havaist Ulaşım Rehberi

Havaist Ulaşım Rehberi

İstanbul’un yeni havalimanı ulaşımını sağlayan havaist otobüs güzergah ve seferleri hakkında bilgi.

Bavul Hazırlama İpuçları

Tatile yada seyahate çıkmadan önce bavul hazırlama ipuçları ve işinize yarayacak çanta konulacak eşya tavsiyeleri.

• Gezi Sitesi
• Gezi Sitesi

Lizbon Gezi Rehberi

Portekiz‘in başkenti Lizbon‘a gitmeden önce bilinmesi gerekenler, faydalı bilgiler ve Lizbon Seyahat Rehberi.

Yurtdışında Telefon Kullanımı

Yurtdışı seyahatlerde cep telefonunu güvenli ve hesaplı bir şekilde kullanabilmek için yapılması gerekenler.

Yurt Dışında Telefon Kullanımı

Seyahat Rehberi

Planladığımız rotalarda düzenlediğimiz seyahatlerimiz boyunca ilk önceliğimiz hep okurlarımız oldu. Acaba bizimle aynı rotayı kullanacak olan okurlarımıza Nasıl Faydalı Olabiliriz? diye düşündük. Sonuçta Seyahat Rehberi tadında blogumuz ortaya çıktı.

Canlı Destek Hattı

Gezi blog siteleri arasında daha önce hiç yapılmamış bir şeyi yaptık. İster webden ister mobilden sitemize erişim sağlayan ziyaretçilerimize WhatsApp üzerinden online canlı destek sağlamaktayız. Gün içerisinde elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce yola çıkan yada çıkacak olan seyyahlara tecrübelerimizden yola çıkarak gerekli yardımı sağlıyoruz.

Yeşil Pasaport İzni

Yeşil pasaport sahiplerinin yurt dışı seyahatlerde alması gereken izinler.

pasaport ve uçak bileti

• Gezi Sitesi

Türkiye’nin
Gezi Rotaları

Gelidonya Feneri

Gelidonya Feneri diğer adıyla Taşlıkburnu Deniz Feneri maceramız. Soluk soluğa çıktığımız bu yolculuğu Bizyineyollarda Gezi Sitesi yazılarında bir nefeste okuyacaksınız.

Gelidonya Feneri Antalya

Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen ve en az Maldivler kadar güzel, Burdur’da bulunan eşsiz doğa harikası Salda Gölü Turu.

Salda Gölü

Abant Gezisi

Türkiye’nin önde gelen ve toplumun geniş bir kesiminin hayatında en az bir kez mutlaka ziyaret ettiği Abant Gölü. Ayrıca Abant’tan Kış Manzaraları.

• Gezi Sitesi

Yedigöller Gezisi

Yedigöllerin etkileyici otantik dünyasına 1 tam günümüzü ayırdık. Yedigöller gezi notlarını okurken Göl ve orman manzarasına doyacaksınız. Ama sadece okumakla olmaz. En kısa zamanda sizleri, Yedigöllerin büyülü dünyasını keşfe davet ediyoruz.

Nazlı Göl, Yedigöller

Sülüklü Göl

Doğal manzarasıyla ve ulaşımın zor olması nedeniyle bakir kalmış Sülüklü Göl Milli Parkı.

Sülüklü Göl

Rotamızdaki Sürpriz Lezzet Durakları

Planlanmış bir gezi esnasında hiç hesapta yokken anlık olarak gelişen yeme – içme olayları. Mesela Paris Gezisi sırasında Ressamlar Tepesini gezerken burnumuza gelen mistik kokuları takip ettiğimizde kendimizi bir Waffle dükkanının önünde bulduk. Yediğin içtiğin senin, gezdiğin bizim olsun hesabı bu olayı gezi blogunda sizinle paylaşmasak hiç olur muydu?

Benzer şekilde İspanya‘da Picasso’nun evini gezdiğimiz esnada Balık Restoranından gelen Fırında Bakalao Balığının kokusu bizi o derece cezbetmiş olmalı ki en yakın Balık Restoranında aldık soluğu. Herkes ünlü ressam Picasso’nun müze haline getirilen evini gezerken biz geziye kısa bir Lezzet Molası vermiş karnımızı doyurmakla meşguldük.

Son olarak Portekiz Lizbon‘da Deniz Müzesi önünde sırada beklerken az ileride tarihi bir pastane önünde Belem Pastası almak için kuyrukta bekleyenler dikkatimizden kaçmamış olmalı ki kendimi bir anda kuyrukta buldum. Portekiz’in ünlü Belem Pastasının tadına bakmak için bu Lezzet Durağında inmesek olmazdı.

Bizyineyollarda
YouTube Paylaşımları

youtube/bizyineyollarda
İspanya – Sevilla Gezilecek Yerler Klibi
Paris Gezi Rehberi – Sein Nehri Kanal Turu
Gelidonya Deniz Feneri, Antalya
Eyfel Kulesi Gece Manzarası – Işık Şovu
Hızlandırılmış Lizbon Şehir Turu

Bizyineyollarda
Gezi Yazıları

• Gezi Sitesi
Şile'de Gezilecek Yerler
Şile, İstanbul'a çok yakın konumda bulunan tatil ve stres atmak için harika bir yer. İstanbul'dan bunalan kent sakinleri özellikle hafta sonlarında kaçamak yaparak günü birlik Şile'yi ziyaret etmektedir. Deniz, Kum, Güneş, Ormanı, Limanı, İskelesi, Plajları ve tarihi taş kaldırımlı sokakları ile tam bir stresten arınma ..
İtalya'ya Gitmeden Önce
Avrupa'yı Orta Çağ karanlığından kurtaran Rönesans döneminin çizgilerini baskın bir şekilde görebileceğiniz İtalya gezisine çıkmadan önce yapmanız gereken hazırlıklar nelerdir? İtalya seyahatine tam anlamıyla hazır şekilde gitmek için detaylar yazı içeriğimizde. ..
Adrasan Çoban Limanı
Çoban Limanı, yaklaşık 100-120 metre genişliğindeki berrak denizi, yeşili ve sakin doğası ile harika bir doğal atmosfer sunuyor bizlere. Adrasan Koylar Turunda ikinci duraktır. Burada ayağınızı basabilecek bir kumsal yada plaj bulunmaz. Kıyı kayalık ve deniz oldukça derindir. Dev bir havuza benzediği için yüzücüler burada ..
Porto Ceneviz Koyu
Adrasan Koylar Rotasındaki unutamayacağınız koylardan birisidir Porto Ceneviz Koyu. Eski çağlarda deniz korsanları burayı barınma amaçlı kullandığı için Adrasan Korsan Koyu olarakta bilinmektedir. ..
Sazak Koyu Plajı
Türkiye'nin eşsiz koylarından biri olan Sazak Koyu ve onun cenneti kıskandıran bakir manzarasına şahit olduğunuzda kendinize bu soruyu mutlaka soracaksınız. Neredeyim ben? Antalya'nın Kumluca ilçesi Adrasan beldesinde bulunan günübirlik tur tekneleri ile bu harika manzaraya yakından tanık olabilirsiniz. ..
Phaselis Güney Limanı Panoramik
Phaselis Antik Kent; Kemer, Tekirova ve Çamyuva'ya çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Phaselis Antik Kent M.Ö. Yedinci yüzyılda Rodoslular tarafından kurulmuştur. Günümüze kadar geçen yıllara sapasağlam ulaşmayı başarmıştır. Phaselis Antik Kenti ziyaret etmeden önce size rehberlik edeceğini düşündüğümüz ..
• Uçak Seyahatiniz Kabusa Dönmesin
Yurt içi veya yurt dışı seyahatlerde uçuş korkunuz mu var? Sizler için en kötü durum senaryolarını ve çözüm yollarını araştırdık. Havayolu yolculuklarında sizi rahatlatacak ve güvenli bir şekilde gitmek istediğiniz yere kadar size eşlik edecek seyahat tüyoları. ..
• Delft Gezilecek Yerler
Güney Hollanda'da yer alan, Porselen ev eşyaları, geleneksel Hollanda peyniri ve rönesans tarzı tarihi binaları ile ön plana çıkan Delft şehri. Aynı zamanda ünlü ressam Vermeer'in de yaşadığı yer olan Delft tam bir butik sanat şehri. Bir çok müze, heykel, sanat galerisi, kilise ve sarayın ..
• Safranbolu Gezilecek Yerler
Adını, Safran adlı bitkiden alan Safranbolu için hazırladığımız Gezi Rehberi. Dünya Kültür Mirası olan ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan tarihi Safranbolu Evleri, Cinci Han, Cinci Hamamı, Safranbolu Kanyonu, İzzetpaşa Camisi, İncekaya Su Kemeri ve Büyük Safranbolu Çarşısı tarihi katmanı oluşturmaktadır. Bunun yanısıra Safranbolu'nun ..
Granada Geleneksel Ev
Granada, İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan ve Elhamra dahil bir çok tarihi başyapıta ev sahipliği yapıyor. Granada'da gezilecek o kadar çok yer var ki hangisinden anlatmaya başlasam bilemedim. Albayzın, Medina Square, Sacromonte Town, Flamenko ve daha fazlası. ..

Bizyineyollarda
Instagram Paylaşımları

instagram/bizyineyollarda

[instagram-feed]


Gezi Yorumları

 1. • Gezi Sitesi

  Yazınız çok güzel Buğra bey. Okunması keyifli. ister bilgi edinmek acısından ister genel kültür adına sıkılmadan okunuyor. kısacası Kalemniz etkili…

 2. • Gezi Sitesi
 3. • Gezi Sitesi

  Merhaba yeşil pasaport sahibiyim. Almanya’da arkadaşımın yanına 7 günlüğüne gidiyorum. Dönüş bileti ve seyahat sigortası dışında bir şeye ihtiyaç duyar…

 4. • Gezi Sitesi
 5. • Gezi Sitesi

  Merhabar, Barcelona havalimanında tüm işlemleri belirttiğiniz gibi yaptım ve elden ödeme ile vergi iademi aldım. Sadece global blue ofisinde Avrupa…

 6. • Gezi Sitesi

  merhaba. ilave bir bilgi vereyim, Polonyadan alışveriş yaptım ve çıkışta havaalanında gümrükte formumu onaylattım. memura bu formu global blue ofisine…

 7. • Gezi Sitesi
 8. • Gezi Sitesi
 9. • Gezi Sitesi

  Kanada ve daha birçok gelişmiş ülkede tax free alınabilmektedir. Böyle bir fikre nereden kapıldınız açıkçası anlayamadım. Oturumunuz veya Kanada vatandaşlığınız…

 10. • Gezi Sitesi

  Kanada’da turistler için vergi iadesi bulunmamaktadır. Bilginize. Güncel vergi oranı %13 (Vergi iadesi 10 yıl önce kaldırılmış.) Hiçbir mağazada tax…

BİR YORUM YAZIN


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.